Gołębie, jak się ich pozbyć w sposób humanitarny.

exc-5a7d7d020d9297b928760f4e


Metody ochrony budynku przed ptakami.

Trucie, strzelanie z wiatrówek, montaż kolców o zaostrzonych końcach i wiele innych pomysłów, które docelowo mają spowodować pozbycie się szkodnika z nieruchomości to tylko kropla w morzu kreatywności ludzi z jakimi spotkaliśmy się w naszej karierze ochrony obiektów przed ptakami.

Wszystkie metody, które doprowadzają do krzywdzenia ptaków są w naszym kraju nielegalne a ich stosowanie może doprowadzić osobę je stosującą przed sąd. Kary za znęcanie się nad ptakami w naszym kraju to grzywną bądź pozbawienie wolności do lat 2.

Trzeba sobie zdawać sprawę, że wszystkie ptaki włącznie z gołębiami są pod ochroną i nie można ich zabijać.

W ostatnim czasie słychać o wielu przypadkach podsypywania trutki do karmy wysypywanej gołębiom, proceder ten trzeba potępić nawet jeżeli uważamy gołębia za szkodnika równego szczurowi. Zdawać sobie trzeba jeszcze, że nie tylko gołębię zjadają zatrute jedzenie, inne gatunki ptaków, które powszechnie nie są uważane za szkodliwe również zjadają taka karmę a następnie giną w męczarni.

Ostrzegamy celowe trucie gołębi jest surowo zabronione, a pytanie typu: czym truć gołębie, co zabija gołębie, jak zabić gołębie są zdecydowanie nie na miejscu.


Jaki sposób ochrony przed ptakami jest najlepszy?

Często spotykamy się z pytaniami ze strony naszych klientów czy istnieje jakiś skuteczny sposób a najlepiej sprawdzony przez wielu użytkowników na pozbycie się gołębi/ptaków z ich balkonu, parapetu? Czy sztuczny kruk, jastrząb a może feromony ptaków drapieżnych skutecznie odstraszą gołębie z mojego balkonu?

Niestety żaden z tych wynalazków na dłuższą metę nie przynosi efektu. Gołą w brew pozorom jest stworzeniem inteligentnym i bardzo szybo jest w stanie zorientować się ze ten konkretny element infrastruktury nie robi mu krzywdy i jest bezpieczny w jego otoczeniu. To samo tyczy się zapachów, które bardzo szybko wietrzeją a ptak i tak z czasem się do niego przyzwyczaja.


Jak zabezpieczyć balkon przed gołębiami?

Powodem większej cześć przypadków występowania gołębia na balkonie jest rzadkie użytkowanie balkonu przez właściciela, duża ilość szpargałów zalegających na balkonie w których ptak może uwić sobie gniazdo oraz dokarmianie ptaków nawet nie koniecznie przez nas samych ale przez uprzejmych sąsiadów. Tu pojawia się pytanie jak skutecznie pozbyć się gołębi z balkonu?

Podstawowymi ruchami z naszej strony powinno być usunięcie z balkonu szafek, pudeł lub innych niepotrzebnych rzeczy tak aby zniechęcić ptaka do uwicia gniazda. Następnie od czasu do czasu powinniśmy się pojawić na balkonie tak aby osiedlowe ptactwo nie czuło się bezpiecznie przebywając w jego otoczeniu, możemy też odsuwać zasłony bądź rolety aby gołębie widziały ruch w pomieszczeniu, to też je zniechęć do lądowania na naszym balkonie lub parapecie.

Kiedy mieszkanie stoi puste, na balkonie znajdują się nie potrzebne rzeczy możemy być pewni, że w najbliższym czasie pojawią się na nim gołębie.


Ptaki może powstrzymać jedynie fizyczne zabezpieczenie.

Jeżeli gołąb zasiedli dane terytorium jedynym sposobem alby się go pozbyć jest montaż siatki ochronnej bądź kolców zabezpieczających. Nie ma innego skutecznego zabezpieczenie przed gołębiami. Istnieje wiele rodzajów siatek na gołębie, takie o małym oczku bądź o oczku 5cm na 5cm, które są bardzo mało widoczne dla oka człowieka.

Jeżeli problem z ptakami występuje na balkonie jedynym rozwiązaniem jest siatka na gołębie, w przypadku parapetów mamy dwa rozwiązania siatkę oraz kolce chociaż to drugie jest w moim mniemaniu nie do końca rozsądne gdyż uniemożliwiamy sobie z korzystania z parapetu. Lepiej jest zamontować siatkę we wnęce okiennej i swobodnie korzystać z okien.

Bez kategorii

czym truć gołębiejak się pozbyć gołębi z balkonujak zlikwidować gołebiekru na balkon na gołębieochrona balkonu przed ptakamisztuczny ptak na balkontrucie gołębitrutka na gołebiezabezpieczenie przed ptakami

5 komentarzy

  • Generalnie wszystkie ptaki w Polsce są pod ochroną, mogę się z Panem zgodzić jeżeli chodzi o gołębie.
   Gołębie są szkodnikami, które sami stworzyliśmy dokarmiając i hodując je w miastach.

 • Ta siatka wyglada tak jakby człowiek był więźniem gołębia. Szkoda mi ludzi, którzy mają coś takiego na balkonie. Więzienny widok na świat. Bardzo przykre.

 • Tym wszystkim obrońcom gołębi polecam: zasrane balkony! Zniszczone podłogi na balkonach! Zniszczone donice! Zniszczone kwiaty w donicach! Osrane dokumentnie WSZYSTKO! Wypróbowałem już wszystkie metody! To cholerstwo zawsze znajdzie jakąś szparę pomiędzy kolcami aby dostać się na balkon i go zasrać!
  Przylatują na mój balkon: Sikorki, wróble, kanie, kawki. Żadne z nich mi nie przeszkadza, są mile widziane. Nawet jaskółki jak nasrają to w jednym miejscu! Ale gołębie to jakaś cholerna zaraza! Zaraza, która się rozpanoszyła do granic możliwości przez tych za***nych obrońców i tych dokarmiających je na parapetach! Co? Mam strzelać do sąsiadki, która je karmi????

 • „Gołębie są szkodnikami jak szczury”,”Nie wolno ich zabijać bo są pod ochroną” ,”To ptaki kochane i dodają miastu urokowi a my ludzie jesteśmy tacy źli, że chcemy wszystko co żyje i ma skzydła pozabijać”,”Zamiast gołębie truć to lepiej otruć Ciebie, sam zjedz sobie tą trutkę”. To kilka z wielu wypowiedzi, które miałem możliwość przeczytania w internecie. W wielu miejscach w sieci dochodzi do słownych przepychanek, które przechodzą w walkę a potem w straszenie współrozmowców policją i innymi służbami.
  Prawda jest taka, że gołębie są pod ochroną i sam ustawodawca nie ułatwia nam obrony przed tymi ptakami. W trójmieście jedna ze spółdzielni wynajeła sokolnika i sprawa się wyklarowała. Podobnie ma się rzecz z jednym ze stadionów: pracę tam wykonuje sokolnik i sprawa jest w pełni pod kontrolą. Gołąb to ptak bystry i inteligentny. Kolce spełaniają swoją rolę pod warunkiem dobrania odpowiedniego typu oraz zamontowania ich odpowiednio GĘSTO.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *