BIZNESOWY
INDYWIDUALNY
24.03.2023
Czy tynkowanie w miejscach trudno dostępnych musi być drogie? Czy konieczne jest wynajęcie podnośnika bądź rozstawianie rusztowania?
Docieplenie i tynkowanie ścian wymaga pewnej wiedzy oraz umiejętności samo w sobie , a gdy dodamy do tego jeszcze potrzebę realizacji takiej usługi w miejscu gdzie nie ma możliwości rozstawienia rusztowania wtedy wielu inwestorów rozkłada ręce z bezsilności. Ręczne nakładanie tynku to umiejętność, którą nabywa się przez kilka sezonów prac wykończeniowych. to samo tyczy się docieplania elewacji.
Tynkowanie elewacji alpiniści
Wiedzę i i manual w aplikacji tynków strukturalnych oraz wapienno cementowych wykorzystujemy do realizacji zleceń w miejscach trudnopalnych. Jako alpiniści przemysłowi realizujemy pracę w miejscach gdzie zwykle nie ma możliwości rozstawienia rusztowania bądź podnośnika. Zabezpieczenie tynkiem miejsc narażonych na skraje warunki atmosferyczne chroni przed pękaniem murów, przeciekami czy zimnem.
Dla naszego klienta jednej z Łódzkich spółdzielni mieszkaniowych zrealizowaliśmy zlecenie naprawy spękanych tynków (tynkowanie elewacji alpiniści) oraz gzymsów na elewacji bloku przy ulicy Cieszyńskiej w Łodzi oraz zerwanie i nałożenie nowego tynku na fronty balkonów wraz z wymianą na nowe obróbek blacharskich z poręczy.
Prace alpinistyczne przebiegały bardzo gładko, w pierwszej fazie zrzuciliśmy luźne elementy elewacji oraz frontów balkonów. Wymagało to trochę czasu gdyż balkony oraz elewacja były w kiepskiej ścianie a każdy dobrze wie że przygotowanie podłoża pod tynkowanie jest najważniejsze.
Kolejnym etapem tynkowania alpinistycznego było gruntowania powierzchni, do tego użyliśmy gruntów głębokopenetrującyh od firmy atlas, po zaledwie 12 godzinach od aplikacji, podłoże było jednolite i gotowe do rozpoczęcia prac naprawczych. Oczywiście nie zapomnieliśmy o wklejeniu siatki w miejscach najbardziej zdewastowanych erozją.
Prace wysokościowe zwłaszcza związane z tynkowaniem bądź malowaniem, są pracami dość brudnymi dla tego obszar w miejscach gdzie przeprowadzaliśmy prace był zabezpieczony folią oraz wygrodzony.
Następnym etapem prac była już aplikacja tynku użyliśmy tynków grubowarstwowych co za tym idzie cały proces trwał około 3 dni. Najpierw narzutka, następnie nałożenie drugiej warstwy wyrównującej, a na koniec warstwa wierzchnia. Całość ma około 2,5-3cm grubości.
Po wyrównaniu rozpoczęliśmy malowanie frontów balkonów oraz elewacji. Docelowo zasugerowaliśmy inwestorowi aby pomyślał o zamontowaniu kapinosów na balkonach, to ich brak powodował erozję i przedostatnie się wody do budynku.
Tynkowanie alpinistyczne wymaga dość sporego zaangażowania w pracę, wykonywanie krok po kroku całego etapu prac zaowocuje zadowoleniem klienta.
Aby dowiedzieć się więcej o możliwości wykonania tynkowania alpinistycznego zapraszamy do kontaktu telefonicznego, prace wysokościowe wymagają od nas indywidualnego podejścia do zleceń więc nie ma mowy o wycenie na podstawie powierzchni i rodzaju tynku.
Coraz więcej posiadaczy zwierząt, a w szczególności kotów, decyduje się na montaż siatki na balkonie. Powody są oczywiste, chcemy zabezpieczyć swoich pupili przed upadkiem oraz niekontrolowanymi spacerami, ale bez rezygnacji ze swobody korzystania z balkonu.
15.07.2023
Najbardziej ergonomiczne i ekonomiczne jest mycie wysokich przeszkleń technikami alpinistycznymi, jest to nic innego jak dostęp do zabrudzonych szyb z wykorzystaniem technik dostępu linowego. Metoda taka wykorzystywana jest w miejscach trudnodostępnych, lub wtedy kiedy chcemy ograniczyć budżet.
14.07.2023
Większość kamienic należy do osób prywatnych i sposób zarzadzania nimi jest naprawdę różny. Może właśnie dla ciebie przygotujemy raport techniczny ze stanu elewacji.