Blog

Odśnieżanie dachów i usuwanie sopli Łódź

07.12.2023

Odśnieżanie dachów

Nie jest tajemnicą, że w wielu regionach Polski mieszkańcy borykają się z nadmiernymi opadami śniegu. Śnieg na drodze jest usuwany przez pługi, śnieg na podjeździe można odgarniać lub odśnieżać szczotkami, ale z gromadzeniem się śniegu na dachu może być znacznie trudniej.

A z takim problemem jak śnieg na dachu poradzi sobie Alpiwork

Gromadzenie się śniegu na dachu może zagrażać z  oczywistych powodów,  głównym powodem jest to, że w ekstremalnych okolicznościach dach może się zawalić z powodu nadmiernego ciężaru. Chociaż jest to stosunkowo rzadkie,  ale się zdarza.

Ważne jest, aby regularnie odśnieżać dach, po to aby uniknąć jego przeciążeń.  Tony śniegu zalegające zimą na dachu  mogą negatywnie wpłynąć na integralność konstrukcji dachu a w przyszłości mogą prowadzić do kosztownych napraw. Odśnieżanie dachów kamienic w mieście Łódź ma ochronić ludzi przed przeciekaniem dachu, nadmiernym obciążeniem dachu.

Usuwanie lodu oraz nawisów śnieżnych Łódź

Lód, zwisające sople i nawisy śnieżne to kolejny codzienny problem w naszym mieście. Podstawowy problemem związanym z gromadzeniem się lodu na dachu jest to, że zakłóca on sposób odprowadzania wody z dachu.  Niedrożne rynny i rury spustowe powodują tworzenie się sopli na gzymsach, zadbaj bezpieczeństwo przechodniów i wezwij profesjonalistów.

W Alpiwork nie bagatelizujemy problemu, podejmiemy interwencje zaraz po otrzymanym telefonie.

Aby uniknąć wystąpienia problemu zalegania wody na dachu, zalecamy zlecanie ekspertowi analizy takiego problemu i podjęcie odpowiednich kroków aby uniknąć go przed sezonem zimowym.

 

Odśnieżanie dachów i usuwanie sopli Łódź

Realizacje

Zjednoczone Emiraty Arabskie Montaż ekranu LED

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Czytaj na blogu

Przeglądy zbiorników ppoż Zgodnie z zaleceniami producentów, rutynowy przegląd zbiornika należy przeprowadzać co najmniej raz w roku. Zgodnie z normą […]

Zobacz więcej

Dla branży spożywczej: Przeprowadzamy test szczelności i integralności zbiorników na mleko, sok, czekoladę i inne produkty spożywcze. Dzięki naszemu testowi  […]

Zobacz więcej

Co to jest badanie NDT? Badania wizualne spoiny bądź powierzchni materiału, najczęściej metalowego nie wywołującego na nim zmian użytkowych. Przy […]

Zobacz więcej
Badania NDT

05.01.2024