Blog

Skuwanie niebezpiecznych tynków z elewacji Alpiniści

27.03.2023

Skuwanie niebezpiecznych tynków Alpiniści

Skuwanie niebezpiecznych tynków z elewacji budynków w łodzi niejednokrotnie wymaga od nas dokładnego planowania takiej realizacji. Trzeba mieć świadomość, że budynki na których pracujemy budowane były przeszło 40 lat temu. Niektóre z nich pamiętają jak Łódź była faktycznie miastem czterech kultur.

Na przykładzie tej realizacji przybliżę jak odbywa się proces realizacji skuwania niebezpiecznych tynków z elewacji, zabezpieczanie odpadających gzymsów itd.

Hotel Światowid w Łodzi, który już od lat boryka się z problemami finansowymi, zgłosił się do nas z prośba o realizacji zlecenia, skuwania niebezpiecznych tynków z elewacji, prośba była dość nagląca gdyż z frontowej ściany zaczęły odpadać elementy o wadze około 20 Kg. Po przeanalizowaniu problemu  na hotelu Światowid w Łodzi zdecydowaliśmy się na zastosowanie następujących zabezpieczeń.

Po pierwsze, chwilowo zamontowaliśmy siatkę chroniącą przechodniów przed odpadającymi tynkami, po drugie wygrodziliśmy teren  granicach 6 metrów od skraju elewacji budynku. Po zastosowaniu tego zabezpieczenia ułożyliśmy na dachu budynku który znajdował się bezpośrednio pod niebezpiecznymi ruchomymi tynkami stare materace oraz płyty OSB.

Wysokość na jakiej znajdowały się najbardziej zniszczone elementy elewacji to 20 i 28 metrów, bryła elewacji która spadał by z tej wysokości spokojnie przebiła by dach budynku przyległego do hotelu na wylot.

Rozpoczęliśmy skuwanie niebezpiecznych tynków, kawałek po kawałku. Co jakiś czas musieliśmy zwozić wory z gruzem na poziom zero gdyż ich ciężar i ilość przekraczały nasze założenia. Po kilku godzinach mozolnego demontowania starych tynków przystąpiliśmy do zabezpieczenia miejsc obkutych materiałem hydrofobowym. Dwie warstwy preparatu skutecznie zabezpieczyły pustaki przed dalszą erozją, natomiast klient musi (hotel Światowid) musi liczyć się z koniecznością przeprowadzenia renowacji całej elewacji, gdyż ta jest w opłakanym stanie.

Zabezpieczenie odpadających tynków z elewacji łódź

Poniżej przedstawiam kilka ciekawostek związanych z hotelem Światowid Łódź:

Budowa hotelu zakończyła się w 1977 roku, w latach 2017 a 2018 miały rozpocząć się remont/przebudowa hotelu w celu dostosowania go na potrzeby biurowe, lecz do tej pory prace nie ruszyły. Hotel znajduje się przy ulicy Kościuszki 68 w bardzo bliskiej odległości od ulicy Piotrkowskiej (głównego deptaka Łodzi)

Dane techniczne

Wysokość do dachu budynku 46 m

Kondygnacje nadziemne 14

Pokoje hotelowe 199

Skuwanie niebezpiecznych tynków z elewacji Alpiniści

Realizacje

Zjednoczone Emiraty Arabskie Montaż ekranu LED

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Czytaj na blogu

Przeglądy zbiorników ppoż Zgodnie z zaleceniami producentów, rutynowy przegląd zbiornika należy przeprowadzać co najmniej raz w roku. Zgodnie z normą […]

Zobacz więcej

Dla branży spożywczej: Przeprowadzamy test szczelności i integralności zbiorników na mleko, sok, czekoladę i inne produkty spożywcze. Dzięki naszemu testowi  […]

Zobacz więcej

Co to jest badanie NDT? Badania wizualne spoiny bądź powierzchni materiału, najczęściej metalowego nie wywołującego na nim zmian użytkowych. Przy […]

Zobacz więcej
Badania NDT

05.01.2024