Blog

Czyszczenie i dezynfekcja silosów

05.01.2024

Mamy sposób na czyszczenie silosów przestrzeni magazynowych.

 

W naszym parku maszynowym posiadamy sprzęt, który zagwarantuje Państwu satysfakcjonujący efekt po wykonaniu czyszczenia bez wyłączania linii produkcyjnej.

Alpiwork zdaje sobie sprawę z tego, że każdy przestój w przemyśle generuje olbrzymie straty! Nasze usługi jesteśmy w stanie realizować podczas pracy maszyn czy Państwa pracowników.

W przemyśle spożywczym niezwykle ważnym jest zachowanie najwyższych norm związanych z zachowaniem czystości, dlatego tak ważnym jest regularne mycie oraz dezynfekcja powierzchni aby zminimalizować ryzyko skażenia wytwarzanego produktu.

Pamiętaj o czyszczeniu w miejscach trudnodostępnych.

Przy naszej pomocy możecie Państwo zminimalizować zagrożenie zanieczyszczenia produktu.

 Bardzo duży park maszynowy pozwala nam na realizację najbardziej wymagających projektów z zakresu utrzymania czystości na linii produkcyjnej Państwa firmy.

 

Czyszczenie całych hal produkcyjnych i magazynowych realizujemy na kilka sposobów: z wykorzystaniem podnośników (zwyżek), przy pomocy dostępu linowego, kiedy wchodzimy na regały magazynowe bądź konstrukcję dachu i tam czyścimy go ręcznie bądź przy pomocy odkurzaczy o dalekim zasięgu (nawet do 15 m nad poziomem posadzki) bez konieczności wchodzenia na duże wysokości.

 

Gwarantujemy Państwu, że przy współpracy z naszą firmą uniknięcie zwrotów związanych z czystością i higieną produktów.

 

W skład naszej oferty z zakresu utrzymania czystości dla przemysłu spożywczego wchodzą:

– codzienne i okresowe mycie i dezynfekcja hal produkcyjnych oraz magazynowych

– mycie i dezynfekcja urządzeń i maszyn

– stały monitoring w zakresie czystości i higieny

– testy na tworzenie się niebezpiecznych środowisk mikrobiologicznych

 

Czyszczenie i dezynfekcja Silosów, Zbiorników i Suszarni mleczarskich.

 

Czym jest czyszczenie silosów i zbiorników?

Jest to proces usunięcia z dennicy, stropu oraz ścian wszelkich nalotów i pozostałości po produkcie z wykorzystaniem różnych technologii czyszczących.

 Jakich metod czyszczenia silosów i zbiorników używamy,

Realizujemy czyszczenie zbiorników i silosów wszelkimi metodami przynoszącymi zadowalający efekt dla naszych klientów.

Czyszczenie zbiorników w branży spożywczej wymaga od nas najwyższej dokładności i higieny podczas realizowanego projektu. Nierzadko, czyścimy zbiorniki/ silosy, które następnie dezynfekujemy aby klient mógł zaraz po naszej realizacji wprowadzić produkt.

 Czyszczenie silosów wiąże się z dużą odpowiedzialnością i bezpieczeństwem pracownika, który realizuje projekt. Stawiamy olbrzymi nacisk na bezpieczeństwo i zadowolenie naszego klienta. Dedykowany system, który używany jest przy czyszczeniu silosów  gwarantuje kilka sposobów na ewakuację pracownika z wnętrza czyszczonego zbiornika.

 Dla branży spożywczej po realizacji czyszczenia zbiorników dokonujemy ich dezynfekcji oraz przesyłamy kompleksowy raport z realizcj.

Nasze doświadczenie to też mycie i dezynfekcja suszarek w branży mleczarskiej, często są one pozbawione systemu automatycznego czyszczenia (CIP) dla tego też z wykorzystaniem technik alpinistycznych możemy wykonać je dla Państwa. Technologia w jakiej zbudowane są suszarnie oraz ich kształt wymaga wprowadzenia do ich wnętrza specjalnie zaprojektowanej kratownicy tak aby pracownik miał dostęp do wszystkich ścian i mógł je w jak najlepszy sposób umyć i zdezynfekować.

 

Dlaczego warto wybrać Alpiwork do realizacji czyszczenia zbiornika, silosu bądź suszarni?

Po realizacji czyszczenia silosu bądź dezynfekcji zbiornika dostajecie Państwo od nas pełen raport z realizacji projektu. W dokumencie znajdować się będą informacje o użytej chemii, zauważonych ubytkach w strukturze zbiornika, czasie realizacji oraz użytej metodzie. Taki dokument może być wykorzystany przy inspekcjach Państwa zleceniodawców bądź przy kolejnych realizacjach.

 

Stawiamy na bezpieczeństwo i jakość naszych realizacji.

 

Czyszczenie i dezynfekcja silosów

Realizacje

Zjednoczone Emiraty Arabskie Montaż ekranu LED

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Czytaj na blogu

Przeglądy zbiorników ppoż Zgodnie z zaleceniami producentów, rutynowy przegląd zbiornika należy przeprowadzać co najmniej raz w roku. Zgodnie z normą […]

Zobacz więcej

Dla branży spożywczej: Przeprowadzamy test szczelności i integralności zbiorników na mleko, sok, czekoladę i inne produkty spożywcze. Dzięki naszemu testowi  […]

Zobacz więcej

Co to jest badanie NDT? Badania wizualne spoiny bądź powierzchni materiału, najczęściej metalowego nie wywołującego na nim zmian użytkowych. Przy […]

Zobacz więcej
Badania NDT

05.01.2024