Blog

Zbiorniki PPOŻ.

05.01.2024

Przeglądy zbiorników ppoż

Zgodnie z zaleceniami producentów, rutynowy przegląd zbiornika należy przeprowadzać co najmniej raz w roku.

Zgodnie z normą PN-EN 12845 każdy zbiornik ppoż. należy poddać przeglądowi raz na 3 lata. Podczas przeglądu należy ocenić stan skorodowania zbiornika. W razie wykazania zmian korozyjnych należy oczyścić i odnowić powłokę antykorozyjną.

Zgodnie z normą VdS 4001 CEA 4001 każdy zbiornik przeciwpożarowy powinien być poddany przeglądowi raz na 5 lat. Podczas przeglądu należy sprawdzić czy zbiornik nie nosi śladów korozji. W razie potrzeby należy wyczyścić zbiornik i odnowić powłokę antykorozyjną.

Serwis zbiorników na wodę – wymiana membran

Membrany uszczelniające (EPDM/PVC) to filar i nieodzowny element każdego nowoczesnego zbiornika na wodę. Jednakże membrany są elementem wysokiej eksploatacji, które zużywają się podczas pracy zbiornika.

Dlatego ważna jest stała kontrola stanu technicznego membrany. W przypadku jej rozszczelnienia lub całkowitego zużycia konieczna okazuje się punktowa naprawa lub wymiana paneli w całości. ALPIWORK oferuje wymiany membran EPDM oraz ich montaż w zbiornikach starszego typu, które takiej powłoki nie posiadają. Chcąc zapewnić najwyższą jakość usług stosujemy tylko sprawdzone materiały, które gwarantują trwałość i niezawodność.

Czyszczenie zbiorników p. pożarowych

Sprawny zbiornik na wodę to sprawna instalacja tryskaczowa. Dlatego regularny serwis i czyszczenie są istotne dla żywotności zbiornika i prawidłowo działającej instalacji.

Oferujemy kompleksowe czyszczenie zbiorników ppoż. Skutecznie usuwamy zanieczyszczenia biologiczne takie jak muł czy glony. Czyszczenie membran, ze względu na jej delikatność, przeprowadzamy unikatowymi technologiami, które nie uszkodzą ich powłoki. Ponadto oferujemy czyszczenie armatury zewnętrznej i wewnętrznej z zabrudzeń mechanicznych, takich jak kamień i rdza. Po usunięciu zabrudzeń oferujemy renowacje armatury polegającą na jej czyszczeniu strumieniowo-ściernym oraz malowaniu odpowiednimi preparatami. W razie konieczności nasi technicy sprawnie wymienią elementy armatury bądź całość urządzeń sanitarnych. Czyszczenie membrany bądź armatury możemy połączyć z profesjonalnym przeglądem zbiornika oraz raportem dla inwestora o wykrytych nieprawidłowościach i o ogólnym stanie zbiornika.

Zbiorniki PPOŻ.

Realizacje

Zjednoczone Emiraty Arabskie Montaż ekranu LED

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Czytaj na blogu

Dla branży spożywczej: Przeprowadzamy test szczelności i integralności zbiorników na mleko, sok, czekoladę i inne produkty spożywcze. Dzięki naszemu testowi  […]

Zobacz więcej

Co to jest badanie NDT? Badania wizualne spoiny bądź powierzchni materiału, najczęściej metalowego nie wywołującego na nim zmian użytkowych. Przy […]

Zobacz więcej
Badania NDT

05.01.2024

Gdzie montujemy siatki zabezpieczające elewację? Alpiwork realizuje zlecenia w Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocław. Ze względu na jakość naszych prac […]

Zobacz więcej