BIZNESOWY
INDYWIDUALNY
14.05.2023
Sodowanie to jak sama nazwa wskazuje czyszczenie powierzchni, znaną nam wszystkim sodą oczyszczoną (NaHCO3) o unikatowej granulacji, pod odpowiednim ciśnieniem. Cząsteczki sody wyrzucane są na powierzchnię z dużą prędkością przy użyciu sprężonego powietrza.
Soda sama w sobie jest neutralna dla człowieka i środowiska i oczywiście (co możemy sprawdzić w domu) w 100% rozpuszcza się w wodzie. Sodowanie jest nie tylko skuteczne ale i ekologiczne! Soda sama w sobie nie ma właściwości ściernych, więc jest całkowicie bezpieczna dla czyszczonej powierzchni. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, soda pod wpływem kontaktu z czyszczoną powierzchnią, eksploduje i uwalnia swoje właściwości czyszczące.
Sodowanie jest metodą o bardzo szerokim spektrum zastosowania. Możemy wyczyścić tym systemem: zabrudzone ściany, elewacje z piaskowca, powierzchnie metalowe, aluminiowe czy szklane, zabrudzone drewno, ślady farby olejnej i cementu, fugi, kamień naturalny, kostkę brukową a nawet ściany pokryte graffiti.
Sodowanie najchętniej wykorzystywane jest w budownictwie i usługach remontowych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by przenieść ten profesjonalny system czyszczenia sodą do swojego domu – zlecając nam wyczyszczenie elewacji lub do przemysłu np. do wyczyszczenia silosów czy konstrukcji stalowych, w tym do przemysłu spożywczego – ze względu na bezpieczeństwo oraz certyfikat ekologiczny.
Sodowanie, to metoda znana już od lat 80 minionego wieku, została wynaleziona na potrzeby wyczyszczenia Statui Wolności, która zbudowana jest z miedzi i stali. Jak nie trudno się domyślić – udało się! Od tego momentu soda uważana jest za czyściwo do zadań specjalnych.
Mycie i czyszczenie sodą nie wymaga użycia żadnych dodatkowych środków chemicznych, sama soda pod bardzo dużym ciśnieniem wystarczy. Zatem śmiało, możemy stwierdzić, ze sodowanie to mycie w 100% ekologiczne, a to za sprawą łatwości utylizacji sody – wystarczy woda. W składach czyściw sodowych, nie znajdziemy żadnych chemikaliów, pozbawione są one substancji szkodliwych takich jak: piasek, tlenek glinu czy opiłki aluminium.
Dodatkowo warto zaznaczyć, że sodowanie – wymaga co prawda specjalistycznego sprzętu, ale – ogranicza znacznie nakład pracy ludzkiej. Niczego nie szorujemy ręcznie!
Piaskowanie to wciąż metoda wykorzystywana najczęściej chociażby ze względu na swoją relatywnie niższą cenę, jednak pamiętajmy iż:
Sprawdź jak skutecznie można zabezpieczyć balkon przed wypadnięciem kota.
Drogi Panie a czy IRATA level 3 jest na obiekcie?
09.08.2024
Przeglądy zbiorników ppoż Zgodnie z zaleceniami producentów, rutynowy przegląd zbiornika należy przeprowadzać co najmniej raz w roku. Zgodnie z normą […]