Blog

Sprzątanie balkonów po gołębiach

05.01.2024

Czyszczenie i dezynfekcja powierzchni/ sprzątanie po gołębiach.

Gołębie bardzo szybko anektują niezamieszkałe przez ludzi przestrzenie w budynkach o ile są do nich dopuszczone. Jeżeli czują się bezpiecznie bardzo szybko narobią ogromnego bałaganu. 

PAMIĘTAJ, że przeciętnych gabarytów gołąb potrafi wyprodukować około 12 kg odchodów rocznie. Przy założeniu liczebności stada w granicach 30 sztuk te ilości zaczynają być niebezpieczne, nie tylko z uwagi na choroby jakie przenoszą te ptaki, ale również z uwagi na obciążenie stropów budynku.

Samica tego ptaka w ciągu jednego roku wychowuje około 4 lęgów, w którym znajduje się od 2 do 5 piskląt.

 

kilka powodów dlaczego należy usuwać ptasie odchody:

  1. Zabezpieczenie techniczne budynku, ptasie odchody są żrące i doprowadzają do degradacji materiałów budowlanych, w tym wapienia.
  2. Zagrożenie dla zdrowia człowieka – gołębie roznoszą w swoich odchodach niebezpieczne wirusy oraz grzyby.
  3. Bezpieczeństwo – ptasie odchody są śliskie i generują ryzyko upadku.
  4. Wyższa wydajność logistyczna – utrzymywanie infrastruktury w czystości sprzyja wysokiej wydajności.
  5. Przyjazna atmosfera – ptasie odchody są nieestetyczne mogą wpłynąć na negatywny wizerunek wśród twoich klientów.

 

Sprzątanie balkonów po gołębiach wiąże się z koniecznością użycia środków myjących i dezynfekujących. Dokładamy wszelkich starań aby nie wpływały one negatywnie na zdrowie naszych klientów, lecz trzeba mieć na uwadze, iż często są to środki na bazie chloru, który jest substancją żrącą i nieprzyjemną dla naszego węchu.

Sprzątanie balkonu z ptasich odchodów zwykle dzielimy na trzy etapy. Pierwszy z nich to czyszczenie dużych elementów pozostawionych na balkonie oraz odkurzanie.

Kolejnym jest naniesienie na powierzchnię balkonu środka zmiękczającego ptasie odchody i czyszczenie na mokro całego balkonu (parapetów okien oraz ścian). Ostatnim zadaniem jest dezynfekcja balkonu, naniesienie na całą jego powierzchnię środka aktywnego, który usuwa pozostałości bakterii i wirusów.

Dlaczego na moim balkonie zagnieździły się gołębie?

Może być kilka powodów dla czego gołębie wybrały właśnie Wasz balkon na swoje gniazdo.

Pierwszym z nich może być fakt, że Wy bądź Wasi sąsiedzi pozostawiacie na balkonie żywność (chleb, weki, warzywa bądź owoce).  Może to być spowodowane nieporządkiem na balkonie. Skrzynki, dywany, szafki w których może schronić się gołąb.

 Jeżeli gołąb ma spokój na balkonie, nikt nie próbuje go wypędzić to wybierze właśnie taką przestrzeń do zakładania gniazda i składania jaj.

Jak zabezpieczyć balkon przed gołębiami?

Jeden skuteczny sposób, montaż siatki na balkon. Ochroni ona przestrzeń przed tym szkodnikiem, jest to jedyna, stuprocentowa forma ochrony balkonu przed ptakami!

Siatka zabezpieczająca przed ptakami wykonana z polipropylenu odpornego na promieniowanie UV to dobry sposób na gołębie na balkonie. Profesjonalnie zainstalowana siatka jest mało widoczna. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej metody łączenia włókien poliuretanowych jest niezwykle wytrzymała i odporna na warunki pogodowe przy zachowaniu atrakcyjnego wyglądu

Polecamy ją klientom, którzy szukają natychmiastowego rozwiązania problemu związanego z gołębiami w ich przestrzeni.

Montaż siatki chroniącej przed gołębiami jest bardzo szybki i w niewielki sposób ingeruje w konstrukcję budynku czy balkonu. 

Skontaktuj się z nami i umów na darmową wycenę zabezpieczenia powierzchni przed Gołębimi 

Sprzątanie balkonów po gołębiach

Realizacje

Zjednoczone Emiraty Arabskie Montaż ekranu LED

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Czytaj na blogu

Przeglądy zbiorników ppoż Zgodnie z zaleceniami producentów, rutynowy przegląd zbiornika należy przeprowadzać co najmniej raz w roku. Zgodnie z normą […]

Zobacz więcej

Dla branży spożywczej: Przeprowadzamy test szczelności i integralności zbiorników na mleko, sok, czekoladę i inne produkty spożywcze. Dzięki naszemu testowi  […]

Zobacz więcej

Co to jest badanie NDT? Badania wizualne spoiny bądź powierzchni materiału, najczęściej metalowego nie wywołującego na nim zmian użytkowych. Przy […]

Zobacz więcej
Badania NDT

05.01.2024